DADDY YANKEE NA JEDYNYM KONCERCIE W POLSCE!
13.06.2019 TAURON ARENA KRAKÓW

Daddy Yankee, jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków latynoskiej sceny muzycznej, nazywany królem Reggaeton, nareszcie w Polsce! Autor takich mega hitów jak “Gasolina”, “Limbo”, Despacito”, “Dura” czy “Con Calma” wystąpi na jedynym koncercie w Polsce już 13 czerwca 2019 r. w TAURON Arenie Kraków. Koncert odbędzie się w ramach tegorocznej światowej trasy koncertowej artysty.

 

Urodzony w Portoryko Ramón Luis Ayala Rodríguez, znany jako Daddy Yankee, to od wielu lat czołowy artysta sceny reggaeton. Został okrzyknięty jednym z najbardziej wpływowych Latynoamerykanów zarówno przez CNN, jak i magazyn Time. Na swoim koncie ma ponad 17 milionów sprzedanych płyt, a jego media społecznościowe obserwuje ponad 60 milionów fanów z całego świata. Jego utwory na Spotify miesięcznie są odtwarzane przez ponad 44 miliony osób, i jako pierwszy latynoamerykański artysta osiągnął czołowe miejsce słuchalności w tym serwisie!

 

Wśród jego wielu osiągnięć jest ponad 100 nagród, w tym wyróżnienia w ramach Latin Billboard Music, Latin Grammys, American Music Awards, Latin American Music Awards. Artysta udziela się także społecznie – filantropijna działalność Yankeego została nagrodzona przez Billboard Spirit of Hope Award.

 

W Polsce zasłynął już w roku 2004 przebojem „Gasolina”, który do dziś jest nieodłącznym elementem niejednej imprezy. Młodsi słuchacze kojarzą go też m.in. za sprawą utworu „Despacito”, który zawojował światowymi listami przebojów w 2017 roku, bijąc wszelkie możliwe muzyczne rekordy. Jego kolejny hit, „Dura”, stał się w 2018 roku muzycznym fenomenem, a pod hasztagiem #DuraChallenge powstało ponad milion filmów wideo w mediach społecznościowych.

 

Na początku 2019 roku Daddy Yankee opublikował swój najnowszy singiel „Con Calma”. Piętnaście dni po jego wydaniu, artysta pobił kolejne rekordy: piosenka zajęła pierwsze miejsce na liście najczęściej słuchanych w aż 33 krajach. Obecnie utwór okupuje szczyt Billboard’s Latin Airplay i Latin Digital Songs, jest numerem jeden na liście najchętniej oglądanych teledysków na YouTube, a także zdobył szczyt Spotify Top Global.

 

Uznawany za króla gatunku reggeaton, Daddy Yankee współpracował z takimi artystami jak: P. Diddy, Snoop Dogg, Ricky Martin, Nina Sky, Fergie, Akon, Nicole Scherzinger, Don Omar, Nicky Jam, Sean Paul czy Luis Fonsi. Współpraca z tym ostatnim zaowocowała wspomnianym megahitem „Despacito”, który osiągnął już przeszło 6 mld wyświetleń na Youtube, z czego pierwsze 3 mld w przeciągu zaledwie 8 miesięcy od publikacji.

 

Koncert w TAURON Arenie Kraków, który odbędzie się 13. czerwca 2019 r. będzie pierwszą wizytą muzyka w Polsce. Daddy Yankee na żywo to spektakularne widowisko przepełnione tonami pozytywnej energii w reggaetonowych rytmach, o czym świadczą komentarze fanów tuż po koncertach:

„Koncert Daddy Yankee to prawdopodobniej najlepsze show jakie kiedykolwiek widziałem. Jest szalenie utalentowanym artystą estradowym i stawia na najlepszy show. Jestem fanem od czasów Barrio Fino, więc zobaczenie go po raz pierwszy sprawiło, że moje marzenia się spełniły i na pewno nie zawiódł. Warte każdego grosza. Nie zastanawiajcie się czy pójść, po prostu to zróbcie!”

dodany przez: Maria-munes

źródło: https://www.songkick.com/artists/390360-daddy-yankee

„Niesamowite widowisko! Wykonał wszystkie hity i zadbał o interakcję z publicznością. Mam nadzieję, że znów go zobaczę!”

dodany przez: Tinkrbell825

źródło: https://www.bandsintown.com/a/179-daddy-yankee

„Świetny koncert, Daddy Yankee z pewnością wie, jak nas zachęcić do tańca! Świetny koncert z wieloma hitami i fajnymi efektami […]”

Dodany przez: Steph123del

źródło: https://www.songkick.com/artists/390360-daddy-yankee

Bilety do nabycia na www.eventim.pl oraz punktach sprzedaży Eventim, w tym także w sklepach Empik, Saturn i Media Markt.

Bezpośredni link do sprzedaży: https://www.eventim.pl/Daddy_Yankee

Ceny: 149 PLN – 279 PLN

Bilety w sprzedaży od 29.03.2019 r. (pt) od godziny 11:00.

 

Bezpośredni link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/336276567018691/

Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą bilety zamówić pisząc na: niepelnosprawni@eventim.pl. Po otrzymaniu zgłoszenia przesyłane są zwrotnie informacje o cenach biletów oraz jakie dane są potrzebne do utworzenia rezerwacji w systemie. Po skompletowaniu danych klient mailowo otrzymuje potwierdzenie rezerwacji wraz z danymi do przelewu.

Osoby niepełnoletnie: do 15 roku życia (włącznie) mogą uczestniczyć w imprezie pod opieką osoby dorosłej; Osoby 16+: nie jest wymagane pisemne pozwolenie na udział w koncercie.

Zniżki dla dzieci: każdy musi posiadać bilet na koncert bez względu na wiek.

Organizator: Old Music Group

Producent wykonawczy: PLX events (Plateaux)

Kontakt: info@plateaux.pl